9 додатків для створення музики на iPhone і iPad

В музичній індустрії ще 10 років тому рідко можна було випустити цілий альбом за межами професійної студії. Запуск GarageBand 6 у 2010 році змінив це. Домашні студії швидко популяризували індивідуальний підхід до виробництва музики. Завдяки досягненням в області мобільних технологій, музиканти тепер переходять від ноутбуків і ПК до смартфонів.

Якщо у вас є iPhone або iPad, тоді у вас є все необхідне для створення музики в будь-якому місці. Величезна кількість додатків в App Store дозволяють людям складати музику легше, ніж коли-небудь в історії. Ми обрали 9 додатків, які будуть корисні як новачкам, так і професіоналам.

GarageBand

В першу чергу розглянемо найпопулярніше додаток GarageBand, який в нових моделях iPhone і iPad встановлений за замовчуванням. Якщо на вашому пристрої, набутий після 1 вересня 2014 року, це програмне забезпечення з певних причин відсутній, його можна безкоштовно завантажити з App Store.

GarageBand — це місце, де ви зможете створювати власні музичні композиції, використовуючи реальні інструменти або їх віртуальні аналоги, такі як фортепіано, гітара, барабан і багато іншого. Тут ви отримуєте можливість редагувати аудіотрек, змінювати тональність і додавати різні ефекти. Готовим твором можна поділитися з друзями через Facebook або електронну пошту. Або, якщо хочете виділитися, то можете створити свій власний рингтон і встановити його на дзвінок.

Для тих, хто захоплюється творчістю музики, нехай навіть на любительському рівні, без GarageBand просто не обійтися. Як вже зазначалося, програма абсолютно безкоштовна.

Yousician

Ви колись мріяли навчитися грати на гітарі, скрипці, фортепіано або укулеле, але порахували, що такі уроки вам не по кишені? Чи, може, ви музикант-самоучка і тепер хочете отримати фундаментальні знання?

Вам допоможе Yousician — персональний «вчитель музики». Додаток містить більше 1500 завдань і вправ, як для початківців, так і досвідчених виконавців, які бажають підвищити свій професійний рівень.

Використовуючи мікрофон вашого мобільного пристрою, розумна програма аналізує проигрываемую вами мелодію і дає їй миттєву оцінку, допомагаючи вам крок за кроком просуватися вперед і покращувати свої навички. Незалежно від того, на якій стадії майстерності ви знаходитесь, Yousician дасть корисні поради та рекомендації, що дозволить вам стати справжнім віртуозом.

Додаток можна завантажити безкоштовно, але щоб отримати доступ до повного функціоналу, доведеться оформити підписку за $20 в місяць. Якщо уявити, скільки могли б коштувати заняття з приватним педагогом, то ці гроші здадуться сущою дрібницею.

forScore

Якщо вам часто доводиться роздруковувати нотні партитури, викачані з інтернету, то, швидше за все, у вас вдома є лава або полку, заповнена паперами, що, згинаючись під їх вагою, тихо ридає. Будь ноти сьогодні доступні онлайн і, як правило, безкоштовні. Тому настав час вийти за рамки звичного і перестати займатися бумаготворчеством.

forScore – це рідер для iPad, відмінно розбирається в нотній грамоті. Додаток імпортує файли PDF, формуючи вашу електронну музичну бібліотеку. Читалка вміє перевертати сторінки і сортувати файли в потрібній вам послідовності. Для спрощення передачі цифрових документів ви можете налаштувати синхронізацію forScore з хмарними сервісами зберігання, наприклад, такими як Dropbox.

Tempo

Незалежно від того, наскільки гарні наші внутрішні годинники, кожному музикантові все ж іноді доводиться користуватися метрономом. Є безліч безкоштовних програм, але не кожне з них працює коректно з точки зору відліку часу або ударів в хвилину. Tempo в цьому сенсі практично ідеальний.

Він допоможе вам не тільки задавати потрібний темп. Ви зможете створювати і зберігати сет-листи для повторного використання, щоб не повертатися знову до процесу програмування, а також відстежувати кількість тактів в процесі музичного вправи.

Тут мається на вибір 35 тактових розмірів, включаючи складові та складні лічильники. Діапазон темпів від 10 до 800 уд/хв. Ви отримаєте можливість налаштовувати акценти, задавати ритми і використовувати безліч інших корисних опцій. Додаток платне і коштує 230 рублів, але є й полегшена версія з урізаним функціоналом.

GuitarToolkit

Якщо ви гітарист, і шукаєте ідеальне додаток «все-в-одному», не проходьте повз GuitarToolkit. Тут є повний набір – тюнер, метроном, акорди і гами. Найприємніше те, що цей інструмент призначений не тільки для 6-струнних гітар. Він ідеально буде працювати з 7 - і 12-струнними гітарами, 4-, 5 - і 6-струнними басами, банджо, мандолиной і укулеле.

З допомогою GuitarToolkit ви зможете створювати послідовності акордів, зберігати шаблони для подальшого редагування та спільного використання – це мрія для автора пісень! У додатку є кілька платних функцій, але для початку вистачить і 230 рублів, якщо вам не потрібен доступ до розширених налаштувань.

DM1

Хочете відчути себе класним барабанщиком і перетворити свій iPad в справжній ударний інструмент? Тоді DM1 – саме те, що вам потрібно. Ця програма була визнана однією з кращих драм-машин для iOS.

Ви зможете відбивати і прослуховувати ритми, не турбуючись про те, наскільки високий ваш рівень майстерності. Додаток автоматично квантует звуки, так що вам не доведеться червоніти за своє неідеальне потрапляння в темп.

Секвенсор кроків, ймовірно, є тут самою функцією. Можна відрегулювати налаштування таким чином, щоб приглушити окремі частини вашого ритму, що дозволить отримати зовсім інше, несподіване звучання.

Ви також можете на льоту мікшувати послідовність ударів, додавати ефекти і створювати композиції, розташовуючи групи звуків на часовій шкалі. По завершенні роботи відправте трек в хмарне сховище (Dropbox, Soundcloud), поділіться з друзями в Facebook або помістити в загальну папку iTunes Shared.

Animoog

Якщо електронні барабани DM1 – зовсім не те, що ви шукали, чи вам потрібен більш солідний помічник, обов'язково зверніть увагу на додаток Animoog. Це ідеальний цифровий синтезатор для iPad, і його вартість 2300 рублів — яскраве тому доказ. Тому вам, ймовірно, захочеться більш докладно з ним познайомитися, перш ніж зробити покупку.

У великій бібліотеці додатки містяться точні копії звуків професійного інструменту Moog Synthesizer. При використанні Animoog створюється повне відчуття гри на справжньому синтезаторі.

Це багатофункціональне програмне забезпечення і тут, крім звичайного відтворення музики, є величезна кількість інших можливостей. Ви зможете управляти поліфонічної модуляцією, змінювати висоту тону, регулювати гучність, тембр, швидкість і багато іншого, додавати ефекти і перетворювати звуки, подібно до того, якщо б ви працювали з реальним синтезатором.

Записані мелодії можна відтворювати в прямому ефірі для своїх друзів і передплатників, редагуючи доріжку навіть під час звучання. Якщо ви граєте на фортепіано та синтезаторі, створюючи при цьому власні композиції, що потребують складної і тонкої настройки, вам обов'язково варто спробувати Animoog.

Guitar Tuna

Оскільки розмір iPhone просто ідеальний для того, щоб використовувати цей гаджет в якості тюнера, чому б дійсно не зробити його таким?

Guitar Tuna – один з кращих безкоштовних тюнерів. У вас не виникне нарікань до його роботи (це продукт компанії Yousician, а там знають толк в таких речах). Додаток відмінно справляється з налаштуванням практично будь-якого струнного інструменту, будь то гітара, віолончель, укулеле, балалайка, ситар, скрипка і т. д.

Тут присутня понад 100 настроюються функцій, в тому числі придушення фонового шуму (для роботи в приміщеннях з поганою звукоізоляцією), метроном, уроки для вивчення акордів і багато іншого.

Саме чудове, що бібліотека абсолютно безкоштовна і містить майже всі відомі акорди, про яких ви коли-небудь чули. Ви просто вибираєте назва акорду, а потім перетягуєте повзунок, щоб почути його звучання в мінорі, мажорі, полутоне – як вам буде завгодно. Це просто приголомшливо!

Capo touch

Відтворення музики на слух – вроджений талант, але навіть самі обдаровані люди час від часу потребують деякої допомоги. Якщо ви, намагаючись зіграти будь-яку мелодію, не можете миттєво вловити її звучання, додаток допоможе усунути це прикре непорозуміння.

І тут на допомогу приходить додатокCapo Touchяке аналізує музичний трек і виділяє окремі фрагменти, щоб ви змогли легко розпізнавати акорди, а також повторює ті, які ви пропустили або зіграли не зовсім правильно. Воно вміє уповільнювати і прискорювати відтворення, і якщо у вас виникнуть проблеми з вивченням особливо складного соло, ви можете грати знову і знову з комфортною для себе швидкістю.

Тут так багато корисних функцій, що важко перелічити їх усі в межах короткого огляду. Це і метроном, і можливість закільцювати відтворення будь-якого потрібного фрагмента, змінювати темп і тональність. І, мабуть, сама цікава опція – поділ інструментів, що дозволяє чути тільки вокал або якийсь конкретний музичний інструмент.

Читайте також

У тренді