10 програм для перегляду і редагування PDF на Android

PDF був створений Adobe в якості зручного формату для портативних пристроїв і він якраз добре підходить для смартфонів. Додаток для читання повинно вміти обробляти тексти різного розміру — як невеликі документи, так і цілі книги. А ще — мати ряд важливих додаткових функцій: створення закладок, спільне використання файлу, виділення окремих слів, фраз, коментування.

В магазині Play Store доступно досить багато програм для читання PDF-файлів на Android. Вибір найбільше залежить від особистих смаків користувача. Якщо ви користуєтеся продуктами Adobe, зверніть увагу на Acrobat Reader. Шукаєте щось таке ж надійне, але більш дешеве? Тоді спробуйте Foxit. Потрібна безкоштовна альтернатива з схожими функціями? Xodo може стати оптимальним вибором. Якщо ви любите читати комікси, встановіть eBook Droid або Moon+ Reader.

Adobe Acrobat Reader

Саме компанія Adobe створила формат PDF. Тепер її продукти за замовчуванням вважаються кращими, якщо справа стосується обробки таких форматів.Acrobat Reader дозволяє легко імпортувати матеріали з декількох джерел: локального сховища, хмарного сервісуабоелектронної пошти. Підтримується друк, є функція додавання приміток до файлів. Виділяйте або відзначайте вподобані абзаци/сторінки, заповнюйте або підписуйте форми.

Додаток поширюється без реклами. Його можна використовувати безкоштовно, але для отримання додаткових функцій (таких, як доступ до хмарному сховища Adobe), потрібно оформити платну підписку.

Foxit Mobile PDF

Foxit Mobile об'єднує в собі відразу два інструменти: програму для читання і редактор. Це також одна з найпопулярніших альтернатив Adobe Acrobat Reader. Розробники з Foxit Dev придумали як забезпечити спільний доступ до матеріалів. Користувачі можуть створювати, редагувати, коментувати документи, а також обмінюватися ними.

Програма поширюється безкоштовно, підтримує хмарне сховище, конвертацію в інші формати, заповнення форм, додавання анотацій. Є навіть функція відтворення аудіо та відео. Платна підписка відкриває доступ до розширених можливостей з перетворенням документів, їх редагування і спільною роботою над ними.

Xodo PDF Reader

Adobe пропонує професійний користувальницький інтерфейс, у той час як Foxit дотримується більш простого підходу. Xodo PDF поєднує переваги обох: мінімалістичний інтерфейс, але з великим функціоналом. На відміну від багатьох інших програм, Xodo пропонує більше можливостей для редагування.

Однією з функцій є перегляд документів у вигляді вкладок, що дозволяє одночасно відкривати більше одного файлу на смартфоні або планшеті, що дуже схоже на сучасні браузери. Інші функції включають заповнення форм, підписування документів, підтримку хмарного сховища.

Ще кілька опцій, які присутні далеко не у кожному додатку для читання: нічний режим і режим сну. Вони особливо корисні для людей, які люблять погортати книгу перед сном. Розширені функції включають в себе перетворення зображень і обмін даними з іншими користувачами.

eBook Droid

Інтерфейс програмиeBook Droidнагадує iBooks від Apple і виглядає дійсно цікаво. Воно підтримує велику кількість форматів: PDF, WPS, DjVU, FB2, CBR, MOBI, RTF. Це хороший варіант для завзятих читачів.

Є інструменти для додавання анотацій. Режими читання: безперервна прокрутка, одна чи дві колонки. Також ви можете обрізати поля, змінювати масштабування, використовувати автоматичні закладки.

Google PDF Viewer

Google Drive — найпопулярніший хмарний сервіс, який використовується мільйонами людей для зберігання різних даних. Тому установка на смартфон програми для перегляду PDF-файлів, яка працює безпосередньо з Google Drive, що має певний сенс.

Додаток Google PDF Viewerбуде працювати тільки тоді, коли ви відкриваєте файл, збережений в хмарному сервісі. У ньому не можна відкривати файли з локального сховища! Це дещо обмежує функціонал, але в цілому не є великим недоліком.

Хоч поширюється безкоштовно, але не містить реклами, пропонує такі базові функції, як перегляд документів, створення закладок, пошук, масштабування. Функціонал заповнення форм і додавання анотацій відсутні.

Google Play Books

Play Books— це відповідь Google на електронну книгу Kindle від Amazon, яка зараз є лідером на ринку. Play Books дозволяє не тільки купувати електронні книги, але і безкоштовно завантажувати свою колекцію в хмарне сховище.

Ви можете читати книги, шукати окремі фрагменти, виділяти текст, робити нотатки, обмінюватися цитатами, включати нічний режим. Крім PDF-формату, підтримуються формати MOBI, EPUB. При цьому відсутні деякі функції, які є в інших додатках.

Moon+ Reader

Moon+ Reader— зручний додаток з великим набором опцій. Є підтримка анотацій, виділення, вбудований словник з підтримкою різних мов. Moon+ Reader підтримує найпопулярніші формати, такі як PDF, EPUB, MOBI, CBR, CBZ. Є 5 режимів прокрутки, кілька варіантів перегляду, різні варіанти перегортання, вирівнюючи тексту. Ви навіть можете створити справжню книжкову полицю з тегами, категоріями та іменами авторів творів.

Якщо ви шукаєте гнучкий інструмент, Moon+ Reader може стати відмінним вибором. При переході на платну версію зникає реклама, з'являється функція перетворення тексту в мову, додаткові теми, управління через Bluetooth, розширені анотації та обмін текстом з іншими користувачами.

PDF Reader

PDF Readerдозволяє не тільки читати документи, але і створювати їх, а також редагувати. Є можливість створювати анотації з різним розміром і кольором шрифту. Ви також можете малювати на сторінках, конвертувати PDF в текстовий формат. Є підтримка управління жестами для одночасного редагування і прокручування.

Ще один плюс — зручний користувальницький інтерфейс. На жаль, але додаток підтримується рекламою, яку можна видалити тільки за допомогою покупки. Інші типи файлів підтримуються.

ezPDF Reader

ezPDF Reader — одне з найстаріших програм в Play Store. Хоча з часу її релізу з'явилося багато конкурентів, програма все ще залишається однією з кращих у своїй галузі. У числі ключових її переваг можна виділити підтримку додаткових форматів, таких як EPUB.

У вас є можливість відтворювати аудіо і відео, а також переглядати GIF-анімацію. Підтримується створення анотацій, є виділення, коментування, заповнення форм, додавання підписів, редагування зображень. Є кілька варіантів перегляду сторінок для різних навичок читання.

muPDF

Список був би не повним без цього додатка з відкритим вихідним кодом. Вона досить проста, але зате не містить реклами і не збирає особисті дані користувачів. Крім основного формату підтримує досить поширений EPUB, в якому часто публікують книги в інтернеті.

muPDF спочатку розробляли як модульне додаток. Ви отримуєте основу, до якої можете самостійно додавати різні функції. Тому спочатку відсутні такі додаткові функції, як заповнення форм, додавання підписів і анотацій, редагування тексту. Але ж вони потрібні далеко не кожному користувачеві. Якщо вам потрібно просте додаток для читання, то варто спробувати цей варіант.

Читайте також

У тренді